Zakaz sądowy i promile we krwi

W niedzielę na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 36-letni mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mieszkańca pow. mławskiego w policyjnych systemach okazało się, że kierujący vw nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż posiadał dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto kierowca był po użyciu alkoholu.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany we wtorek tuż przed północą w Ciechanowie na ul. Sońskiej. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli od kierującego alkohol. W tym przypadku 26-letni kierowca audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. I w tym przypadku  mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi pow. ciechanowskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie kary finansowe. Kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu zagrożone jest karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3.

Źródło: KKP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*