Zakończył się 30. finał WOŚP. Podano wynik zbiórki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 30. I po raz kolejny rekordowo – do północy zebrała ponad 136 milionów złotych! Hasłem tegorocznej zbiórki jest “Przejrzyj na oczy”.

W Ciechanowie również grała orkiestra Jurka Owsiaka. Podczas tegorocznej zbiórki zebrano kwotę 109.000 tysięcy złotych. Ponadto organizatorzy przekazali, że niedzielna zbiórka przebiegła spokojnie i bezpiecznie.

“Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, dziękujemy wszystkim którzy we własnym zakresie zorganizowali imprezy. To był wspaniały finał, ze wspaniałymi ludźmi z gorącymi sercami. Dziękujemy ekipie liczącej, obsłudze w Starostwie Powiatowym, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli.” – napisał na swoim profilu Ciechanowski sztab WOŚP

Za zebrane pieniądze kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

fot: fb/Ciechanowski WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*