Zapłacisz kartą za mandaty !

Ciechanowscy policjanci już są wyposażeni są w terminale płatnicze. Urządzenia umożliwiają sprawcy wykroczenia natychmiastowe opłacenie mandatu karnego nie tracąc cennego czasu. Policjanci uzyskali taką możliwość dzięki Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 r.

KPP w Ciechanowie otrzymała 4 terminale płatnicze. Urządzenia wykorzystywane są podczas służby przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przeszli szkolenie z zakresu obsługi terminali płatniczych. Podczas prowadzonej kontroli drogowej jeżeli sprawca wykroczenia nie skorzysta z prawa do odmowy przyjęcia mandatu gotówkowego lub kredytowanego policjant poinformuje o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej. 

Osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze również będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Należy pamiętać, że jeżeli osoba ukarana przyjęła mandat ale nie wyraziła chęci uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej nie będzie mogła skorzystać z tej formy w późniejszym terminie.

To rozwiązanie wygodne jest również dla obcokrajowców, którzy do tej pory zgodnie z prawem zobligowani byli płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru i zabierało sporo czasu.

Źródło:KPP Ciechanów

fot:http://www.lubuska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*