Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. Znaleźli zabronione substancje.  Ponadto zastosowano dozór Policji wobec mężczyzny,  który czerpał korzyści majątkowe z udzielania narkotyków.  

 8 października br. około godziny 14:30 policjanci z Wydziału Prewencji patrolując teren miasta zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol w niedozwolonym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast podeszli i poinformowali mężczyznę o przyczynach podjętej interwencji. W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo co wzbudziło podejrzenia u policjantów, iż legitymowany może posiadać zabronione substancje.

 Podczas wykonywanych czynności u 23-letniego mieszkańca Ciechanowa funkcjonariusze znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

 Po przebadaniu zabezpieczonej substancji za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że 23-latek posiadał substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Ponadto mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychany powietrzu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.   Za przestępstwo z art.62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w dniu 28 października br. Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci  dozoru Policji wobec 21-letniego mieszkańca Ciechanowa podejrzanego o udzielanie środków psychotropowych w postaci amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie przestawiono zarzut z art. 59 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

 Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*