Zatrzymania piratów drogowych przez funkcjonariuszy policji

Jak informuje Komenda Powiatowa w Ciechanowie policjanci zatrzymali piratów drogowych. Dwóch przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym trzeci wyprzedzał na przejściu dla pieszych a czwarty przekroczył prędkość oraz kierował bez uprawnień. Interwencje policjantów zakończyły się mandatami karnymi i wnioskami o ukaranie do sądu.

28 czerwca tuż po północy, w Ciechanowie na ul. Kasprzaka ciechanowscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który przekroczył prędkość o 27 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi grzywna minimum 1500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

28 czerwca o godz. 7:15 w miejscowości Gogole Wielkie kierowca samochodu ford mondeo, przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Wczoraj natomiast kierowca seata przekroczył prędkość o 55 km/h poruszając się ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 zł, punktami karnymi oraz stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Również 28 czerwca tuz po godz. 16:00 w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej został zatrzymany kierowca skody, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ten kierowca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych to jedno z najcięższych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzanie innych pojazdów na pasach jest często przyczyną potrąceń pieszych na jezdni. Do takich sytuacji dochodzi także na drogach dwujezdniowych o dwóch pasach ruchu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 1500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*