Zatrzymanie obywatelskie - kierujący miał blisko 3 promile alkoholu!

Wczoraj około godziny 14:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie informujące o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Rutki Marszewice na terenie gminy Ciechanów. Młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów zauważyli jak po miejscowości porusza się opel, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. 24-latkowie wykorzystali moment gdy kierowca opla zjechał na pobocze, wtedy podbiegli do niego i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Odważne zachowanie młodych mieszkańców gminy być może zapobiegło tragedii. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 72- letniego mieszkańca gminy Ciechanów wykazało blisko 3 promile. Jak się okazało mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów od 2014 roku.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*