Zdarzenia drogowe z weekendu

Jeden nietrzeźwy kierujący, jeden wypadek drogowy oraz zatrzymane prawo jazdy to podsumowanie minionego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego.

W dniu 24 października ok. godz. 2:50 funkcjonariusze ciechanowskiej komendy Policji udali się do miejscowości Kąty gm. Opinogóra Górna, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Honda. Na miejscu kierujący Hondą 19 – latek oświadczył, że nie dostosował prędkości do warunków ruchu, przez co stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji oraz przydrożną barierę energochłonną. Badanie młodego kierowcy wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia w miejscowości Gumowo funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Opel, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52km/h. 38- latek otrzymał mandat oraz zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Następnego dnia ok. godz. 13:35 w Kicinie gm. Ojrzeń na drodze krajowej nr 50 doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki Ranault Scenic 43- letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Pasażer tego pojazdu 27 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego  doznał urazu ręki oraz klatki piersiowej. Badanie kierującego wykazało, że miał on ponad dwa i pół promila w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 43 – latek posiada dwa aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów.

Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*