Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty

W sobotę 18 kwietnia br. około godz. 8:45 w miejscowości Obiedzino Górne gm. Gołymin-Ośrodek, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Ranny został 38-letni rowerzysta – mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

Policjanci  wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Obiedzino Górne w minioną sobotę. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 27 – letni kierujący samochodem osobowym marki Citroen zderzył się z jadącym z naprzeciwka rowerzystą, który jechał wprost na citroena.  Na skutek zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Kierującego samochodem poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że 27-latek kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina – jazda pod wpływem alkoholu, chwila nieuwagi na drodze, brak koncentracji, nadmierna prędkość , mogą doprowadzić do tragicznego zdarzenia.

sierż.szt. Aneta Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*