Żłobek i miejskie przedszkola otwarte najwcześniej od 18 maja

Jak informuje Urząd Miasta w Ciechanowie ze względu na krótki czas przygotowania placówek do pracy w warunkach pandemii, miasto nie zgodziło się na otwarcie przedszkoli oraz żłobków miejskich w dniu 6 maja. Przypomnijmy, że rząd zapowiedział na jednej z ostatnich konferencji prasowych, że możliwe jest otwarcie wyżej wymienionych placówek po długim weekendzie majowym.
Po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli zdecydowano, że otwarcie miejskiego żłobka i przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych może nastąpić najwcześniej w terminie 18 maja 2020 r., z ewentualnością przesunięcia tej daty na 25 maja. Jednocześnie po weekendzie majowym przedszkola będą konsultowały telefonicznie z rodzicami realne potrzeby związane z uruchomieniem opieki od 18 maja.

Nie ma możliwości, aby w trzy dni robocze przygotować placówki, do których rodzice oddają własne dzieci w przeświadczeniu, że będą tam bezpieczne, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną w kraju. Dopuszczenie otwarcia żłobków i przedszkoli nastąpiło w szczycie epidemii, bez jasnej rekomendacji ministra zdrowia oraz bez konsultacji z samorządami oraz bez finansowego i merytorycznego ich wsparcia. To jest po prostu bałagan organizacyjny, którego efekty przerzucane są na
samorząd. A przede wszystkim igranie ze zdrowiem dzieci, nauczycieli, rodziców, a w konsekwencji: całego miasta – komentuje dyrektor Centrum Usług Wspólnych Adam Krzemiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*