Zmienia się rozkład jazdy PKP na wakacje!

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku weszła w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP Intercity uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając wiele możliwości podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane.

Nad morze z PKP Intercity

Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa oraz Kraków – Kołobrzeg – Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie EIP do Kołobrzegu, a Warszawa dwa (skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę).

W okresie wakacji, od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. Pojedzie m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna pociąg zostanie podzielony – jeden skład pojedzie do Łeby, drugi natomiast do Helu, przejeżdżając przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę.

Ponadto w okresie wakacji PKP Intercity zapewnia codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Wiele połączeń do Zakopanego

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewnia komfortowe połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia: TLK Halny relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, kursujący przez Poznań, Wrocław, Opole, IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, przejeżdżający przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg TLK Karpaty. Nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin (przez Poznań) zapewni, kursujący każdego dnia, TLK Podhalanin. EIC Giewont pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, w powrotnym kierunku w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa jako EIC Tatry. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie IC Oscypek relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa.

Nowości dla pasażerów pociągów PKP Intercity

Poprawę komfortu podróży odczują pasażerowie pociągu Sienkiewicz relacji Kraków – Olsztyn – Kraków – zmienia on kategorie z TLK na IC, obsłuży go teraz nowoczesna jednostka Flirt3.

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 10 czerwca skład TLK Kochanowski, kursujący na trasie Lublin – Kołobrzeg – Lublin, a od 23 czerwca TLK Moniuszko relacji Piła – Kołobrzeg – Piła, zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Jastrowie. W Oleśnie Śląskim będzie zatrzymywać się skład TLK Magnolia relacji Szczecin – Kraków – Szczecin. Pociąg TLK Ustronie, kursujący na trasie Przemyśl – Kołobrzeg – Przemyśl, dodatkowo zatrzyma się w Ropczycach i Sędziszowie Małopolskim. TLK Malinowski, łączący Warszawę i Przemyśl, także będzie zatrzymywać się w Sędziszowie Małopolskim, podobnie jak IC Hetman relacji Przemyśl – Szczecin. Ten skład zabierze pasażerów także w Ropczycach. W tej miejscowości postój będzie mieć również IC Siemiradzki, jeżdżący na trasie Poznań – Przemyśl – Poznań.

Dalsze zmiany w obrębie węzła krakowskiego

Zawieszone zostało kursowanie pociągów:

 • TLK Kinga relacji Warszawa – Kraków – Warszawa
 • TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa
 • IC Barbakan relacji Kraków – Szczecin/Świnoujście – Kraków
 • IC Włókniarz relacji Szczecin – Łódź Fabryczna – Szczecin
 • EIC Lajkonik rel. Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 14.08. – 01.09)
 • EIC Sawa rel. Warszawa – Kraków – Warszawa (w weekendy oraz w okresie 14.08. – 01.09)
 • IC Kossak rel. Kraków – Wrocław (w okresie 14.08. – 01.09)

Pociągi:

 • EIC Tatry/Giewont relacji Warszawa/Gdynia – Zakopane
 • IC Witkacy relacji Zakopane – Gdynia
 • TLK Podhalanin relacji Szczecin – Zakopane
 • TLK Cyryl relacji Poznań – Kraków – Poznań

w różnych okresach będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny.

Pociągi:

 • IC Hetman relacji Przemyśl – Szczecin
 • IC Wyspiański relacji Wrocław – Przemyśl
 • IC Siemiradzki relacji Poznań – Przemyśl
 • IC Mehoffer relacji Przemyśl – Szczecin
 • TLK Malinowski relacji Warszawa – Przemyśl

które od 11 marca pomijają stacje Kraków Główny i Kraków Płaszów, będą znów przejeżdżać przez Kraków Główny.

Zamknięcia w obrębie węzła krakowskiego wymagają także czasowej zmiany dla innych  pociągów PKP Intercity. TLK Biebrza relacji Gdynia – Rzeszów – Gdynia został skrócony do relacji Gdynia – Kraków Płaszów – Gdynia.

Komunikacja w centralnej i zachodniej Polsce

Modernizowana jest linia kolejowa nr 14. Ze względu na ograniczenia techniczne trasy pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim pociąg IC Słowacki relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, na odcinku Koluszki – Wrocław Główny, pojedzie okrężną trasą przez Częstochowę i Opole Główne. Trwają prace remontowe na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem a Kutnem. Ograniczenia techniczne trasy powodują skrócenie relacji pociągu TLK Ogiński, który jeździ na trasie Chełm – Bydgoszcz. Od poniedziałku do piątku będzie teraz kursował w relacji Chełm – Kutno, w soboty i niedzielę – Chełm – Warszawa.

Komunikacja w centralnej i wschodniej Polsce

W związku z modernizacją linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa – Białystok zawieszone zostanie kursowanie dwóch par pociągów: IC Dąbrowska i IC Jagiellończyk.

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200.

 

Źródło/Foto: PKP Intetcity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*