Znęcał się nad partnerką, a w trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat więzienia

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 48-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej partnerki. Mężczyzna podczas wykonywanych czynności znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (24.11)  policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że 48-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego od kilku miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywa słowami wulgarnymi kobietę, popychał ją i szarpał za włosy. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. 48-latek znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojej rodziny oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz znęcania nad partnerką. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

asp. Magda Zarembska/ KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*