Znieważył funkcjonariuszy, grozi mu kara do 2 lat więzienia

Wczoraj (18.09) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Ciechanowa. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że sprawcą awantury jest jej 45-letni syn, który będąc pod wpływem alkoholu krzyczał i wyzywał kobietę. Ponadto mężczyzna zniszczył meble w mieszkaniu.

W trakcie interwencji 45-latek zaczął zachowywać się agresywnie także wobec funkcjonariuszy. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia, odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Znieważył mundurowych, wyzywając ich słowami wulgarnymi, groził policjantom pozbawieniem życia. Podczas obezwładniania mężczyzna szarpał się, odpychał funkcjonariuszy, nie przestając wykrzykiwać gróźb. Pomimo obezwładnienia i kajdanek, mężczyzna kładł się na ziemię utrudniając policjantom wykonywanie czynności, uderzał głową w ścianę. Reakcja interweniującego patrolu była natychmiastowa. 45-letni ciechanowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*