Żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej powołany do reprezentacji Polski

Szer. Małgorzata Bartosiak, żołnierz 54 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej została powołana do kadry reprezentacji Polski w „Trójboju Siłowym w Wyciskaniu Sztangi Leżąc” Federacji GPC.

Szer. Małgorzata od kilku lat jest w kadrze Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Dzięki regularnym treningom i ciężkiej pracy osiąga sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W swoim dorobku ma wiele tytułów, m.in. I miejsce w Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym, I miejsce w Mistrzostwach Polski w martwym ciągu Federacji GPC 23 – uzyskując rekord Polski, I miejsce w Mistrzostwach Polski w przysiadzie Federacji GPC 23, I miejsce w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym – w kategorii MPF rekord w przysiadzie w wyciskaniu sztangi.  

 Małgorzata jest kobietą wielozadaniową – skupia się na rozwoju osobistym, jest w trakcie studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, trenuje – a to wszystko łączy ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Służba w formacji dała jej możliwość uczestniczenia w specjalistycznych kursach, m.in. STANG 2, CLS, wychowania fizycznego i sportu w resorcie obrony narodowej.  Przygodę z trójbojem siłowym zaczęła 4 lata temu, ale jak sama mówi, aktywność fizyczna była w jej życiu od dziecka. Na swój sukces zapracowała ciężką pracą, regularnymi treningami, a także konkretnymi celami, które krok po kroku realizuje. Sport nauczył ją determinacji i dyscypliny. Małgosia podkreśla rolę treningów mentalnych, dzięki którym potrafi przeciwstawiać się trudnościom, przeciwnościom losu oraz zmęczeniu. Przed nią kolejne wyzwania – będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy w  „Trójboju Siłowym w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”, które odbędą się w Czechach.

Szer. Małgorzata Bartosiak należy do grona utytułowanych kobiet ze świata sportu, które postanowiły zasilić szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Z formacją związana jest od roku 2020, służy w 54 Batalionie Lekkiej Piechoty w Zegrzu Płd.

Źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*