Zostań jednym z nas - „Wakacje z WOT”

Nie masz pomysłu na tegoroczne wakacje? – spędź je z nami! Pozostały już tylko 2 miesiące do rozpoczęcia wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Zamień przeludnioną plażę na szumiący lasem poligon, poznaj nietuzinkowych ludzi, z którymi rozpoczniesz swoją wojskową karierę – wstąp do 5MBOT. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!

Już niebawem ruszy kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”. Dla ochotników chcących wziąć udział w szkoleniu w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to odpowiedni moment, by rozpocząć proces rekrutacji.

Tuż po rozdaniu świadectw szkolnych, czyli 24 czerwca rozpocznie się wakacyjne szkolenie podstawowe, na które mogą zgłosić się mieszkańcy z Północnego Mazowsza. Szkolenie potrwa do 9 lipca i zakończy uroczystą przysięgą wojskową. Drugi termin szkolenia w ramach projektu „Wakacje z WOT” został zaplanowany głównie z myślą o studentach, którzy jeszcze nie rozpoczną roku akademickiego – prowadzone będzie w terminie od 8 do 23 września.

Jak zaznacza szer. Filip Rogalski z 5 Mazowieckiej Brygady OT, który wziął udział w ubiegłorocznej edycji projektu Do wstąpienia w szeregi WOT skłoniło mnie zainteresowanie wojskiem oraz perspektywa bycia żołnierzem zawodowym. Jeżeli chodzi o czas, w którym wstąpiłem, to wydaje mi się, że okres wakacyjny jest najlepszy dla młodego człowieka, bo ma on dużo wolnego czasu i nic go nie ogranicza. Wrażenia ze szkolenia mam bardzo dobre! Poznałem wielu ciekawych ludzi, dzięki którym było i jest mi łatwiej zaaklimatyzować się w wojsku.

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Poprzednie edycje projektu „Wakacje w WOT” oraz „Ferie z WOT”, pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Chcesz wstąpić do 5MBOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Tekst: 5MBOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*