18-latek za kółkiem pod wpływem alkoholu

24 września br. 40 minut po północy w Ciechanowie na ul. Płockiej  policjanci zauważyli samochód fiat panda, którym podróżowały 4 osoby. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów w związku z tym zatrzymali pojazd do kontroli. 
W trakcie czynności okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 18-latek ma w organizmie 1,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu dokumentów policjanci ustalili, że młody kierowca nie posiada praw jazdy a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci nie mieli również żadnej informacji o zawartej polisie OC. 
W trakcie kontroli pasażerowie pojazdu zachowywali się nerwowo, funkcjonariusze postanowili przeszukać pojazd. Jak się okazało w samochodzie znajdował się susz roślinny w zawiniątkach w folię aluminiową i w torebce foliowej , których badanie testerem wykazało obecność substancji zabronionych. 
Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj kierowca fiata usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających, zarzut posiadania narkotyków usłyszał również jeden z pasażerów 19-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. złotych. Za posiadanie środków odurzających według ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*