Aktualne działania pomocowe dla pszczelarzy

Od 1 kwietnia do 31 maja 2023 r. o wsparcie z budżetu państwa do przezimowanych rodzin pszczelich mogą się ubiegać, już po raz kolejny, wpisani do weterynaryjnego rejestru oraz do ewidencji producentów pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół. Aktualna roczna stawka dofinansowania na rodzinę pszczelą wynosi 50 zł. Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można składać osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Więcej informacji oraz dokumenty niezbędne do ubiegania się o wsparcieotwórz

Od 3 do 18 kwietnia 2023 r. tylko za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR (PUE) można składać wnioski w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Są to:

  • Inwestycje, wspieranie modernizacji gospodarstw pasiecznych – o wsparcie mogą ubiegać się pszczelarze, producenci produktów pszczelich i organizacje pszczelarskie (w imieniu hodowców pszczół);
  • Wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi – o pomoc mogą składać wnioski wyłącznie zrzeszenia pszczelarskie;
  • Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół – także w tym przypadku wnioski o pomoc mogą składać wyłącznie zrzeszenia pszczelarskie.

Więcej informacji – otwórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*