Ciechanów gra z WOŚP

Od 25 stycznia w mieście rozpoczną się wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne, podczas których będzie prowadzona zbiórka publiczna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak każdego roku, inicjatywę oraz wolontariuszy wspiera ciechanowski ratusz. Na licytację wystawiono możliwość wejścia na backstage miejskich koncertów (Dni Ciechanowa lub Rap Festiwalu) link: https://allegro.pl/oferta/wejscie-na-backstage-podczas-dni-ciechanowa-lub-rap-festiwalu-w-ciechanowie-15030365313. Tegoroczny finał WOŚP w Ciechanowie odbędzie się 28 stycznia w hali przy ul. Kraszewskiego.

W czwartek (25 stycznia) odbędzie się Konferencja online MSCDN w Ciechanowie „Dbajmy o płuca – aktywność, profilaktyka”.

W piątek (26 stycznia) atrakcje dla dzieci wraz z warsztatami czekają na najmłodszych w Gąskach. Tam odbędzie się rzemieślniczy pokaz kowalstwa artystycznego zorganizowany przez Metalkunszt Adrian Krzywkowski. Młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w „Night Party dla WOŚP”, które wystartuje o godz. 21.00. Zagrają: SZASZOR, Piter Parker i MRÓWA.

W sobotę (27 stycznia) o godz. 10.00 w CH Mrówka rozpocznie się Kiermasz ciast „Pomagamy, bo lubimy” zorganizowany przez nauczycieli, wychowawców i wychowanków Zespołu Placówek w Gołotczyźnie. O godz. 15.00 w tej samej lokalizacji Klub Szachy Ciechanów zaprosi na turniej. Wieczorem, o godz. 20.00 w Klubie GŻEH odbędzie się WOŚP-owe karaoke.

Na ulicach Ciechanowa kwestować będzie 250 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak w minionych latach, wolontariusze będą mogli korzystać bezpłatnie z miejskiej komunikacji autobusowej.

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę (28 stycznia). O godz. 9.00 w hali sportowej SP 3 rozegrany będzie Turniej Gorących Serc dla WOŚP o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów (organizator: MKS Ciechanów). O godz. 10.00 na placu Jana Pawła II stanie mini strefa gastronomiczna, zagra zespół OLD SERVICE, pojawią się Ciechanowskie Klasyki, harcerze zorganizują mini grę miejską, będzie można obejrzeć pokaz przygotowany przez klasy mundurowe BZDZ oraz zobaczyć sprzęt 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Podczas wydarzenia usłyszymy One Love SoundSystem. Między godz. 10.00 a 14.00 w poradni kardiologicznej dla dzieci Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie będzie można wykonać bezpłatnie badania ECHO serca u dzieci. O godz. 11.00 na miejskim kąpielisku „Krubin” MORSy Ciechanów zorganizują IV BIEG MORS-a dla WOŚP. O godz. 13.00 na krytej pływalni MOSiR rozpocznie się organizowane przez Ciechanowski Klub Płetwonurków „Paskuda” Nurkowanie „Pod wodę dla WOŚP. Pierwszy oddech, który zapamiętasz”.

Finałowe koncerty 32. edycji WOŚP zostaną zorganizowane 28 stycznia (niedziela) w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Spektakl „Egzamin ze szczęścia i przyjaźni” wystawią seniorzy Sceny III Wieku UTW, na scenie wystąpi chór Nowe Legato UTW pod batutą Łukasza Juszkiewicza. O godz. 16.00 zorganizowane będą pierwsze licytacje, które potrwają do końca imprezy w przerwach między atrakcjami na scenie. O godz. 16.10 wystąpi Zespół Stresu Pourazowego. Następnie odbędą się pokazy taneczne Studia Tańca Swag Olgi Nitkowskiej Brejnak (tancerze z Ciechanowa, Pułtuska i Przasnysza), koncert zespołu ModerM oraz koncert zespołu KOP. O godz. 20.00 zorganizowane zostanie tradycyjne „Światełko do nieba”. Wydarzenie zakończy koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Skóra”.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*