Kolejni kierowcy zatrzymani z promilami i zakazem prowadzenia pojazdów

W minioną sobotę (2.03) około godz. 16.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Niestumiu, na drodze wojewódzkiej nr 616, kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów kat. AM. 

Następnego dnia (3.03) funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Sońskiej w Ciechanowie kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało podobnie jak w przypadku 50-latka, prawie 1,5 promila alkoholu. 34-latek również zlekceważył zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim.

Teraz obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem po alkoholu i wbrew aktywnym zakazom sądowym grozi im kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo 34-latek odpowie za przekroczenie prędkości.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*