Miejska wypożyczalnia rowerów Ciechanowie ?

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta już niebawem w Ciechanowie rozpoczną się pracę związane z koncepcją wprowadzania rowerów publicznych. Według źródła na terenie miasta miałyby powstać specjalne stacje dla rowerów, gdzie każdy mieszkaniec Ciechanowa po wcześniejszej rejestracji mógłby bezpłatnie użyczyć.

Założenia są takie, by system rowerów miejskich funkcjonował w Ciechanowie od połowy 2019 roku. Na początek planowanych jest 5 stacji w Ciechanowie oraz 1 w Opinogórze, w pobliżu Muzeum Romantyzmu.

Jak mówi Krzysztof Kosiński – W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, sami mieszkańcy sygnalizują, że ideę rowerów miejskich, sprawdzających się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, jak również w Europie i na świecie, warto przenieść do Ciechanowa.

Przypomnijmy, że tego rodzaju formy rekreacji dla mieszkańców wprowadziły między innymi takie miasta jak
Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, ale także w mniejszych ośrodkach, np. w Szamotułach,
Zgierzu, Konstancinie-Jeziornie, Kołobrzegu, Stalowej Woli. Ciechanów w ostatnich latach coraz bardziej inwestuje w ścieżki rowerowe.

Drogi dla rowerów powstają, w miarę technicznych możliwości, niemal przy każdej inwestycji drogowej. Obecnie na terenie miasta jest 31,5 km dróg dla rowerów. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków. Ścieżki rowerowe przewidziane są przy drodze obwodowej, która zostanie wybudowana między rondem Solidarności, a drogą krajową nr 60, przy ul. Kargoszyńskiej, Kwiatowej (realizacja wspólnie z powiatem), Mazowieckiej i Niechodzkiej, fragmencie ul. Granicznej oraz ul. Kąckiej. Jeżeli chodzi o drogę, której część stanowi ul. Kącka, poza prawie kilometrową ul. Kącką na terenie miasta, wybudowana zostanie we współpracy trzech samorządów ścieżka do Opinogóry (w ramach kompleksowej modernizacji drogi). W sumie, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe inwestycje, powstanie około 18 km ścieżek rowerowych. Prócz ścieżek, w mieście powstaje oraz powstawać będzie dodatkowa infrastruktura rowerowa, w tym stojaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*