Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez ciechanowską policję 

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez działania funkcjonariuszy być może nie doszło do kolejnego wypadku na drodze. Nietrzeźwi kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

24 lutego br. około godz. 19:30 w Grudusku na ul. Ciechanowskiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. 50-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 
1 marca br. o godz. 12:00 w m. Ojrzeń na ul. Pułtuskiej policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę renault. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad  promil alkoholu. 
Kierowcy teraz muszą liczyć się z odpowiedzialnością przed sadem. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązką w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata. 

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów, 25 lutego w Ojrzeniu natomiast dziś w Sońsku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało odpowiednio ponad 1,5 promila i blisko promil alkoholu w organizmie. Wobec cyklistów zastosowano postępowanie mandatowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*