Nietrzeźwy kierowca samochodu oraz nietrzeźwy rowerzysta zatrzymani!

W miniony piątek (14.06) w Ciechanowie na ul. Zamkowej kierujący samochodem ford stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i uderzył w przepust drogowy. Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyźnie została udzielona pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wyczuli od mężczyzny alkohol, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. 60-late spędził noc w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w sobotę (15.06) tym razem był to rowerzysta. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku w m. Sulerzyż zatrzymali 49-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem 49-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego wykazało prawie również ponad 1,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. Kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem to wykroczenie za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*