Nietrzeźwy z zakazem sądowym zatrzymany przez policjanta po służbie

We wtorek (14.06.br.) ok. godz. 02:30 w m. Targonie policjant ciechanowskiej komendy, będący po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę renaulta. Mężczyzna wbrew zakazowi z blisko 2 promilami alkoholu kierował pojazdem.

Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w m. Targonie policjant tutejszej jednostki, będący po służbie ujął nietrzeźwego kierującego pojazdem Renault. Patrol, który przyjechał na miejsce zatrzymał  22-letniego mieszkańca Ciechanowa.

Jak się okazało, policjant po służbie, jadąc swoim samochodem zauważył jadący z naprzeciwka pojazd m-ki renault, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zatrzymał pojazd, uniemożliwiając nietrzeźwemu kierowcy dalsza jazdę. Po czym powiadomił dyżurnego jednostki o zdarzeniu. Kierującego pojazdem renault poddano badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak ustalili policjanci mężczyzna posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim aby nie kierować pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*