Nowa trasa rowerowa między ul. Tatarską a kładką na Łydyni

Miasto rozpoczęło budowę nowej, dwukierunkowej ścieżki dla rowerzystów. Powstanie między ul. Tatarską i kładką na rzece, prowadzącą w kierunku ul. Wyrzykowskiego. Remont przejdzie też istniejący tam chodnik. Dziś (27 lipca) rozpoczęły się prace.

Remont przejdzie prawie 300 metrów istniejącego chodnika, z którego korzystają piesi na trasie między ul. Wyrzykowskiego a Tatarską. Obecnie znajduje się tam tylko przeprawa dla przechodniów. Teraz miasto wybuduje też bezpieczną trasę dla rowerzystów.

Blisko 300 metrów dwukierunkowej trasy rowerowej od ul. Tatarskiej do kładki na rzece powstanie jeszcze latem tego roku. Będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej (asfaltowej).

Przy ścieżce i chodniku zagospodarowana zostanie zieleń. Ponadto renowacji poddana zostanie bariera zabezpieczająca wzdłuż chodnika przy rowie, wypionowane będą istniejące słupy oświetleniowe. W celu optymalizacji kosztów tej inwestycji do wykonania remontu chodnika wykorzystana zostanie kostka pochodząca z rozbiórki, uzupełniona o nowe elementy.

Wykonawca wystąpił z wnioskiem o czasową zmianę organizacji ruchu i przystąpił do realizacji prac. W trakcie ich wykonywania nie będzie możliwości wejścia na kładkę oraz przejścia na odcinku od niej do ul. Tatarskiej.

Źródło: UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*