Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatela

Zgłoszenie przekazane przez świadka doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego saabem dwa i pół promila alkoholu. 41-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący saabem, poruszający się w rejonie ulicy Pułtuskiej w Ciechanowie, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. We skazany rejon zostali skierowani policjanci ruchu drogowego.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze zatrzymali saaba do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności mundurowi potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego. Od kierowcy było czuć alkohol i miał bełkotliwą mowę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 41-letni mieszkaniec Ciechanowa ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Mundurowi sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*