Podsumowanie ferii zimowych w powiecie ciechanowskim

Dla mieszkańców województwa mazowieckiego zakończyły się już ferie zimowe. Jak co roku był to czas wzmożonej pracy ciechanowskich policjantów. Funkcjonariusze podejmowali szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach. Przeprowadzili również spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Ciechanowscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczne ferie 2024” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jeszcze przed rozpoczęciem ferii przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej. Mundurowi poruszyli tematy m.in. bezpiecznego spędzania wolnego czasu, właściwego poruszania się po drodze oraz zagrożeń jakie czyhają na najmłodszych w okresie zimowym. W trakcie ferii funkcjonariusze spotkali się w świetlicy Krzywej Hali w Ciechanowie z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w ramach projektu „Profesjonalna Sieć Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży na Mazowszu”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących przez teren powiatu ciechanowskiego kontrolowali pojazdy, trzeźwość oraz uprawnienia kierujących. Sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia najmłodszych. Ciechanowscy funkcjonariusze skontrolowali 6 autobusów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości i dzieci mogły bezpiecznie ruszyć w drogę.

W czasie od 15 do 28 stycznia br. na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym zginął mężczyzna przygnieciony przez ładowarkę. Odnotowano 38 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili ponad 200  wykroczeń, z czego prawie 130 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi nałożyli w tym czasie prawie 160 mandatów karnych. W ciągu dwóch tygodni mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i 2 w stanie po użyciu alkoholu.

Dla wielu województw ferie dopiero się rozpoczynają, dlatego działania „Bezpieczne Ferie 2024” potrwają do 26 lutego. Przypominamy również o trwającym konkursie plastyczno-filmowym ŚNIEŻNY DEKALOG.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*