Policjanci ciechanowskiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W minionym tygodniu funkcjonariusze ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali 74 pojazdy, ujawnili 60 wykroczeń.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa SPEED, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali 74 pojazdy na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze ujawnili 60 wykroczeń, z których 50 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 46 mandatów, skierowali 8 wniosków o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Nie pozwólmy, aby przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze ginęli ludzie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*