Rowerzysta z 2 promilami alkoholu

Okazuje się, że nie dla każdego zima i trudne warunki na drodze to kłopot. Dość sporym zaskoczeniem dla policjantów z Posterunku Policji w Glinojecku był widok rowerzysty, który w miniony wtorek (23.01) jechał zaśnieżoną drogą w miejscowości Strzeszewo. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę i sprawdzić, czy jego podróż „wężykiem” spowodowana jest jedynie śliską nawierzchnią. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu, wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze — nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu, ale przede wszystkim po to, aby uniknąć tragedii!

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*