Sukcesy zawodników LKS Matsogi na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Jak informuję nas klub sportowy LKS Matsogi Ciechanów podczas ostatnich zawodów Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwon-do ITF, które odbyły się w dniu 6.04.2019 nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików( 11-13 lat) wystartowało 24 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadł Kacper Gadomski, który zdobył złoty medal w konkurencji układów formalnych powyżej 4 kup. Bardzo dobry występ zaliczyła również Wiktoria Mroczek, która zdobyła srebrny medal w konkurencji układów formalnych 6-5 kup, a jej koleżanka klubowa Aleksandra Nałęcz zdobyła srebro w technikach specjalnych, gdzie startowało 46 zawodniczek. Na wyróżnienie zasługuje również Bartosz Bieńkowski, który zdobył srebro w konkurencji układów formalnych chłopców 6-5 kup. Świetna postawa młodych zawodników dała LKS Matsogi Ciechanów wysokie 3 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Wykaz medalistów:
Złote medale zdobyli:
 Gadomski Kacper– układy formalne powyżej 6 kup
Srebrne medale zdobyli:
 Nałęcz Aleksandra– techniki specjalne
 Mroczek Wiktoria – układy formalne 6-5 kup
 Bieńkowski Bartosz – układy formalne 6-5 kup
Brązowe medale zdobyli:
 Lewandowski Oskar – techniki specjalne chłopców
 Reduch Alicja – układy formalne 6-5 kup
 Czyżyk Szymon – układy formalne 8-7 kup
 Zakrzewski Szymon – układy formalne 8-7 kup
 Jeziorski Kamil – układy formalne 6-5 kup

W Nowym Dworze rozegrano również II eliminację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych(14-16 lat) oraz Juniorów (17-18 lat). Wśród juniorów młodszych najlepiej zaprezentowała się Karolina Królikowska oraz Patryk Załęski i Dominik Pierzynowski, którzy zdobyli złote medale pokonując wszystkich rywali w swoich kategoriach wagowych. Złote medale zdobyli:

 Królikowska Karolina – walki do 50 kg
 Królikowska Karolina – układy formalne stopni 1kup-I dan
 Załęski Patryk – walki do 52 kg
 Pierzynowski Dominik – walki powyżej 70 kg
Brązowe medale zdobyli:
 Marczak Jakub – układy formalne stopni 1 kup- 1 dan
 Nowak Filip – walki do 64 kg

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 24-26 maja w Nowej Rudzie wywalczyli następujący zawodnicy: Karolina Królikowska, Patryk Załęski, Jakub
Marczak, Filip Nowak, Dominik Pierzynowski. Wśród Juniorów( 17-18 lat) brązowy medal zdobył Jakub Królikowski, który w walce o wejście do finału uległ Erwinowi Szypule z Taewo Warszawa.

Natomiast kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 10-12 maja na obiektach AWFiS w Białej Podlaskiej uzyskali: Karolina Martynowycz, Jakub
Królikowski i Daniel Prusiński. W nowodworskim turnieju wystartowało 200 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur w tym 31 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*