Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w miniony weekend

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali w ostatnich dniach aż trzech nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był rowerzysta, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dwóch pozostałych to kierowcy samochodów. 36 i 54-latek już stracili prawo jazdy. Niestety pomimo licznych apeli nadal są osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują.

W minioną sobotę (03.06) w Chotumiu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którym kierował 54- letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w niedzielę (4.06) w Ciechanowie. 36-letni ciechanowianin kierował volkswagenem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali do kontroli rowerzystę. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna 2500 złotych.

Policja apeluje do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*