Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w miniony weekend

W miniony piątek (17.11) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na kierującego ciężarową scanią z naczepą, który niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Powiadomili o tym fakcie dyżurnego ciechanowskiej komendy, który na miejsce skierował patrol policji. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący pojazdem ciężarowym, 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany przez ciechanowskiego policjanta w czasie wolnym od służby w minioną sobotę (18.11) na krajowej „sześćdziesiątce” w m. Nasierowo-Dziurawieniec. 25-letni kierowca pługopiaskarki wsiadał za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pisaliśmy o tym tutaj.

Tego samego dnia około godziny 21.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy sprawdzali trzeźwość kierowców na ul. Sienkiewicza, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego kią. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy trzej kierowcy stracili już prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*