Uzbrojony zamachowiec w Szkole Podstawowej w Sońsku.

 Do szkoły wtargnął uzbrojony w długą broń mężczyzna, dodatkowo podpalił pomieszczenie gdzie znajdują się piece grzewcze. Wówczas do akcji włączyła się Policja i Straż Pożarna. Uczniowie zostali ewakuowani a zamachowiec obezwładniony. Uspokajamy były to przygotowane ćwiczenia z zaplanowanym scenariuszem i nikomu nic się nie stało. 

Były to ćwiczenia przygotowane wspólnie przez szkołę, Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie i Straż Pożarną. Taka symulacja pozwala na sprawdzenie się w sytuacji kryzysowej, zarówno służbom jak i uczniom oraz dyrekcji i nauczycielom szkoły. Po ćwiczeniach, gdzie bardzo sprawnie przebiegła ewakuacja szkoły a terrorysta został obezwładniony i zatrzymany,

Po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze odbyli rozmowę z uczniami o zaistniałej sytuacji. Powtórzyli procedury postępowania oraz razem z uczniami obejrzano film przedstawiający symulację ataku terrorystycznego gdzie uczniowie barykadowali sie w klasach. Jak mówią funkcjonariusze chcieli zwrócić uwagę uczestnikom ćwiczeń, że każda sytuacja jest inna a nasze zachowanie powinniśmy dostosować do istniejącego zagrożenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*