W schronisku w Pawłowie pojawiły się nowe boksy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymało dwa nowe boksy sfinansowane przez Urząd Miasta Ciechanów. Nowe boksy, które już zostały zainstalowane, mają wymiary 4×2 m. Posiadają drewniane podłogi, krytą tylną ścianę i dach oraz wyposażone są w ocieplone budy. Korzystają z nich 4 średniej wielkości psy.

– ,,Boksy bardzo się przydały. Wiosną planujemy rozbudować je o ogrodzone wybiegi, które zapewnią psom więcej komfortu i swobody” – usłyszeliśmy od kierownik schroniska Mileny Abramczyk.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które prowadzi schronisko, zrealizowało pod koniec roku inwestycję w odwodnienie ciągów komunikacyjnych, co rozwiązało problem zalewania kojców wodami opadowymi, spływającymi z okolicznych terenów.  Ułożono rury drenarskie i wykonano studzienki kanalizacyjne oraz zamontowano pompę automatycznie wypompowującą nadmiar wody, spływającej z rur drenarskich. Wykonano także nową instalację elektryczną, która pozwoli oświetlić wszystkie boksy na terenie schroniska. Prace związane z oświetleniem planowane są na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*