Wielki sukces APN Olimp Ciechanów w międzynarodowym turnieju Praque Strahov Cup 2017!

2-4 czerwca 2017 r. w Pradze odbył się międzynarodowy turniej Praque Strahov Cup 2017, w którym wzięło udział 100 drużyn z całego świata w 10 kategoriach wiekowych. Drużyna APN Olimp Ciechanów U-13 prowadzona przez trenera Piotra Gruszczyńskiego miała okazję zagrać na największym stadionie świata Strahov. Oprócz tego zawodnicy mogli podziwiać piękne widoki krajobrazu.
Drużyna Piotra Gruszczyńskiego wystąpiła w kategorii wiekowej do lat 13. Znaleźli się wśród 15 zespołów, podzielonych na 3 grupy. Po odbytym losowaniu okazało się, że nasi  reprezentanci znaleźli się grupie B wraz z  Czechami, Niemcami, Włochami oraz Austrią.
W sobotę piłkarze Olimpu rozegrali 4 spotkania,  których wywalczyli 7 punktów i tym samym awansowali do fazy finałowej Challenge.  W grupie finałowej APN Olimp zagrał z drużynami z USA i Niemiec.
W pierwszym spotkaniu, dzięki trafieniu Piotra Piątkowskiego pokonaliśmy 1:0 US Youth Soccer KMC. Bezbramkowy remis z TV Oberndorf z Niemiec pozwolił wygrać swoją grupę i awansować do wielkiego finału. Tam stanęliśmy naprzeciw SC Köpenicker Berlin. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której dzięki bramkom kapitana zespołu Krzysztofa Bednarskiego i Piotra Piątkowskiego  prowadziliśmy 2:0. W drugiej odsłonie, mimo kilku okazji do zdobycia bramki, wynik nie uległ zmianie i tym samym  wygraliśmy cały turniej!- relacjonuje trener Piotr Gruszczyński.
Najskuteczniejszym strzelcem APN Olimp został Piotr Piątkowski,który w 7 meczach zdobył 3 bramki!
Gratulujemy całej drużynie!

Komplet wyników APN:

Grupa B

SC Lüdenscheid (Niemcy) – APN Olimp Ciechanów 0:0

ATSV Fischamend (Austria) – APN Olimp Ciechanów 0:1. Bramka: Szymon Chodupski

FK Přelouč (Czechy) – APN Olimp Ciechanów 0:3. Bramki: Piotr Piątkowski, Marcin Bobiński, Maksymilian Marciniak.

APN Olimp Ciechanów – FC Appiano (Włochy) 0:1

Grupa finałowa Challenge Cup:

US Youth Soccer KMC (USA) – APN Olimp Ciechanów 0:1. Bramka: Piotr Piątkowski.

TV Oberndorf 1862 (Niemcy) – APN Olimp Ciechanów 0:0

US Youth Soccer KMC (USA) – TV Oberndorf 1862 (Niemcy) 3:2

Finał:

SC Köpenicker Berlin – APN Olimp Ciechanów 0:2. Bramki: Krzystof Bednarski i Piotr Piątkowski.

Kadra APN Olimp Ciechanów U-13 na Turnieju Praque Strahov Cup 2017:

Filip Gnas, Jakub Przybylski, Łukasz Borkowski, Kamil Niekraś, Krzysztof Kraszewski, Maciej Wróblewski, Szymon Chodupski, Krzysztof Bedanarski, Oliwier Lech, Piotr Piątkowski, Marcin Bobiński, Maksymilian Marciniak, Mateusz Susek, Kamil Maruszewski, Jakub Jakimiec, Wiktor Stryjewski, Jakub Sawicki, Marcin Sobierajewski. Trener: Piotr Gruszczyński.

Zdjęcia nadesłane przez APN Olimp Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*