Wkrótce nabór wniosków o 800+ na nowy okres świadczeniowy

Rodzice i opiekunowie, którzy pobierają świadczenie z programu “Rodzina 800+” nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres świadczeniowy. Można będzie to zrobić od 1 lutego tego roku.

Od 2022 roku wnioski o świadczenie wychowawcze przyjmuje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów rodziny.

Od 1 lutego 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024 roku do 31 maja 2025 roku. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek drogą elektroniczną – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS. To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Wnioski można składać również za pośrednictwem narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:

Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

– portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

– bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

Kiedy wypłata świadczenia

Termin wypłaty świadczenia jest uzależniony od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Osobie, która złoży go między 1 lutym, a 30 kwietnia 2024 roku sprawi, że pieniądze trafią do zainteresowanych do 30 czerwca. W przypadku wniosku złożonego w maju ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*