Wyeliminowanie z dróg trzech nietrzeźwych kierujących

W obecnej sytuacji jaka panuje w naszym kraju nie wszyscy stosują się do obostrzeń. W okresie świątecznym ciechanowscy policjanci wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo zaleceń aby zostać w domu to zdecydowali się na opuszczenie swoich mieszkań i wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu

W sobotę około godz. 08:45 w Ciechanowie na ul. Mławskiej funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Od  kierowcy wyczuwalna było woń alkoholu. Mieszkaniec Ciechanowa nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dlatego też od 44-latka została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W dniu 12 kwietnia br. w miejscowości Koźniewo Łysaki patrol Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki Honda Civic, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się że 61 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd natomiast stan licznika w pojeździe różni się od stanu jaki został wpisany podczas ostatniego badania technicznego.  Ponadto badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało dwa i pół promila.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło  następnego dnia w miejscowości Lekowo około godz. 21:30.  Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 26 – letniego kierowcy Audi ponad dwa promile. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz mężczyźni muszą liczyć się z odpowiedzialnością przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*