ZUS będzie zamknięty 22 grudnia

W piątek 22 grudnia wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte. Tego dnia nie skontaktujemy się również z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej. 22 grudnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny – sobotę 11 listopada 2023 r.

Jak załatwić sprawę w ZUS-ie przed świętami?

– Jeśli mamy jakieś sprawy do załatwienia w ZUS przed świętami, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Warto wcześniej umówić spotkanie z ekspertem na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób nie będziemy musieli czekać w kolejce na obsługę – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Są dwa sposoby rezerwacji takiej wizyty: elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. 

Ponadto z pracownikiem ZUS możemy porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania ZUS-u w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. 


Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina też, że  sprawy urzędowe można także załatwić bez wychodzenia z domu, poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze nasi klienci mogą  poprzez PUE wysłać wnioski czy dokumenty do Zakładu – dodaje rzecznik.

Zarezerwuj wizytę w ZUS przez telefon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*