Bezpłatne zabiegi dla zwierząt - kastracja i czipowanie

Miasto wesprze opiekunów psów i kotów finansując koszty kastracji i czipowania zwierząt. Bezpłatne zabiegi dla pupili właścicielskich będzie można wykonać w gabinecie weterynaryjnym na terenie Ciechanowa. Zainteresowani już mogą składać wnioski do ratusza.

Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji swoich zwierząt domowych. Urząd Miasta sfinansuje zabiegi kastracji kotek, kotów oraz psów i suczek właścicielskich.

Dodatkowo zwierzęta, które nie zostały wcześniej zaczipowane będą mogły zostać poddane takiemu zabiegowi również bez ponoszenia kosztów przez właściciela. Oznakowanie elektronicznym czipem psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów będzie skutkowało wpisaniem ich do zbioru w bazie identyfikacja.pl

Zabiegi wykona wykwalifikowany personel w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Ściegiennego 10.

Z bezpłatnych zabiegów dla swoich zwierząt skorzystać mogą osoby zameldowane na terenie Ciechanowa.Należy wypełnić wniosek (są dostępne na stronie www Urzędu Miasta Ciechanów) i złożyć go w ratuszu (pl. Jana Pawła II 6, pok. 123, tel. 23 674 92 85 w. 285, poniedziałek-piątek godz. 8.00-15.00). Po otrzymaniu zlecenia na zabieg zainteresowani będą mogli umówić się indywidualnie na dogodny termin wykonania procedury przez weterynarza.

Wnioski można składać od 17 sierpnia do wyczerpania puli zabiegów przewidzianych w ramach programu. O wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń.

Na realizację zadania miasto pozyskało środki zewnętrzne w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt-Mazowsze dla zwierząt 2023” prowadzonego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*