Stracił 2 tys. zł!!! Był przekonany, że pomaga kuzynce

W minioną środę tj. 16 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 51-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna powiadomił, że jego żona, za pomocą komunikatora, dostała od kuzynki wiadomość z prośbą o pożyczkę. Nic nie podejrzewający 51-latek uwierzył kobiecie, która tłumaczyła, że ma wyczerpany limit płatności i przesłał jej dwa kody sytemu mobilnych płatności na łączną kwotę prawie 2000 zł. O tym, że ktoś włamał się na konto społecznościowe kuzynki i rozesłał fałszywe wiadomości z prośbą o pieniądze pokrzywdzony dowiedział się po przesłaniu kodów.

Pamiętajmy!

Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o pożyczkę lub o przekazanie kodu systemu płatności mobilnej – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności.

Pamiętajmy też, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont. Nie podawajmy też nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe i nie przekazujmy obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów. Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

Źródło: KPP w Ciechanowie

  1. rekuperacja pisze:

    trzeba być czujnym cały czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*