CBŚP w Ciechanowie. Kolejna plantacja marihuany zlikwidowana!

Funkcjonariusze CBŚ Policji przed kilkoma tygodniami trafili na ślad grupy przestępczej zajmującej się produkcją marihuany. CBŚP ustaliło, że mogą oni prowadzić uprawę w 3 miejscach. Jak się okazało, były to trafne przypuszczenia, gdyż ponad 2100 krzewów policjanci z warszawskiego CBŚP zabezpieczyli w 3 magazynach w Ciechanowie, Ostrowi Mazowieckiej i w Zgorzale pod Piasecznem. Plantacją zajmowali się Wietnamczycy. Jeden zbiór to co najmniej 400 kg marihuany wartej w hurcie ok. 6,4 mln zł.
Policja pierwsze kroki skierowała do zaniedbanego magazynu w Ciechanowie, który sąsiadował z domami mieszkalnymi. W pomieszczeniu zgromadzono ponad 530 krzewów konopi indyjskich, których ,,doglądało” 2 mężczyzn. Konopie nadawały się do pierwszych zbiorów.
Druga plantacja znajdowała się w hali w Ostrowi Mazowieckiej. W magazynie było ponad 1600 krzaków konopi i susz marihuany.

Produkcja odbywała się w garażu dla samochodów ciężarowych. To była profesjonale urządzona i wyposażona plantacja. Magazyn był podzielony na siedem stref, a w każdej z nich były rośliny w różnych fazach rozwoju – mówi kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚ.

(Zdjęcia- policja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*