Ciechanów nagrodzony!

Podczas ogólnopolskiego kongresu „Perły samorządu 2017” w Gdyni. Ciechanów został wyróżniony w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.

To wielka satysfakcja, że inwestycje miasta w bazę infrastrukturalną i wspieranie sportu zostały zauważone na zewnątrz. To mobilizuje do jeszcze większej pracy. Mamy modę na aktywność sportową, dlatego zadaniem miasta jest tworzenie takich nowych miejsc, gdzie ciechanowianie będą mogli realizować swoje pasje” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Docenione zostały inwestycje w budowę nowych obiektów sportowych. Pod koniec 2016 roku powstał nowoczesny kompleks sportowy przy ul. 17 Stycznia 17, w trakcie jest budowa profesjonalnej bieżni na miejskim stadionie, na co miasto pozyskało 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu. W 2016 roku wykonany został remont krytej pływalni z dofinansowaniem zewnętrznym 500 tys. zł. W trakcie jest modernizacja basenu odkrytego i miejskiego kąpieliska Krubin. Mieszkańcy mają do dyspozycji boiska do plażowej piłki siatkowej, piłki nożnej, siłownie zewnętrzne, szereg różnego rodzaju miejsc aktywnej rekreacji. W Ciechanowie prowadzone są inwestycje w ścieżki rowerowe – w ciągu najbliższych lat powstanie około 20 km nowych dróg dla rowerów. Miasto organizuje i współorganizuje wydarzenia – otwarte duże imprezy sportowe ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców jak również turnieje, rozgrywki, rywalizacje dla określonych drużyn. Wsparcie udzielane jest klubom sportowym, zawodnikom, uzdolnionym uczniom, studentom, trenerom.

W rankingu istotny był ponadto procent budżetu miasta w 2016 roku, który został wydany na działania związane ze sportem. W przypadku Ciechanowa było to 4,13% w odniesieniu do wydatków budżetowych. Było to o 34% więcej niż w poprzednim roku.

Jak podkreślają organizatorzy, wspieranie kultury fizycznej jest jednym z zadań samorządów, wymagających budowy terenów rekreacyjnych i sportowych oraz dofinansowywania różnego rodzaju inicjatyw, związanych z aktywnością ruchową ogółu społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*