Ciechanowska grupa Speed podsumowała miniony tydzień na drogach

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. W minionym tygodniu funkcjonariusze skontrolowali 82 pojazdy, ujawnili 79 wykroczeń, zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali 82 pojazdy na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze ujawnili 79 wykroczeń, z których aż 63 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 65 mandatów, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Przypominamy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*