Fontanna zamiast zegara słonecznego na ul. Warszawskiej

Nowo powstała fontanna ma zastąpić zegar słoneczny na ul. Warszawskiej! Powodem jest wpłynięcie do ratusza wielu sygnałów od mieszkańców, którzy krytycznie oceniali zegar. Władze uwzględniły to i podjęły decyzję o budowie fontanny w ramach rewitalizacji pasażu im. Marii Konopnickiej.

Wykonana zostanie fontanna z niecką i dyszami w zbiorniku żelbetowym, z podświetleniem energooszczędnym typu LED RGB. Powstanie murek w formie siedziska o szerokości 60 cm i wysokości 45 cm, wykonany z szarych płyt granitowych. Takimi płytami wyłożona zostanie także niecka. Średnica lustra wody wyniesie 9 m.

Fontanna wyposażona będzie w zespół trzech strumieni pionowych centralnych, podświetlanych, cztery zespoły trzech dysz spieniających – również każdy zespół wyposażony w lampę podświetlającą strumienie oraz 16 dysz bocznych, podzielonych na cztery zespoły, także z lampą podświetlającą strumienie. W każdym zespole będą po cztery dysze punktowe z możliwością regulacji kierunku strumienia skierowanego na środek niecki.

Technologia fontanny przewiduje zainstalowanie czujników poziomu wody w niecce, w razie spadku poziomu wody uruchomi się automatycznie system dopełniania wody. Woda będzie uzdatniana. Fontanna zostanie wybudowana najprawdopodobniej do końca czerwca. Obecnie trwają prace związane z instalacją urządzeń w podziemnej komorze technologicznej.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*