Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Wczoraj w Ciechanowie dwaj mężczyźni kierowali swoimi pojazdami będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Za jazdę „pod wpływem” odpowiedzą teraz przed sądem.

Wczoraj około godz. 9:00 w Ciechanowie funkcjonariusze otrzymali informację, że po ulicach Ciechanowa, samochodem marki Kia porusza się nietrzeźwy mężczyzna. Patrolując ulicę Okrzei ujawnili wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że 64 – letni mieszkaniec Ciechanowa miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali dzięki wzorowej postawie mieszkańca Gdańska, który jechał za nietrzeźwym kierującym i od razu powiadomił służby alarmowe.  Nietrzeźwy kierujący w rejonie ulicy Sońskiej i Kasprzaka pojazdem marki Opel uderzył w znak drogowy a następnie oddalił się w kierunku miejscowości Grędzice gdzie zatrzymał się na jednej z posesji. Po przybyciu na miejsce policjanci zbadali 37 – letniego kierującego oplem i badanie wykazało że miał on około trzech promili  alkoholu w organizmie.

Mężczyźni, za swoje nieodpowiedzialne muszą liczyć się z konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Policjanci apelują aby reagować i uniemożliwiać jazdę osobom, które chcą kierować pojazdem mimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się tragedią.

Źródło: KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*