Kolejni kierowcy na podwójnym gazie!

W minioną niedzielę, tj. 10 grudnia br. dyżurny ciechanowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w m. Sadek w gminie Glinojeck. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruch Drogowego zastali kierowcę bmw, pasażera oraz świadka zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 25-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu płońskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji zgłaszającej.

Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad dwa promila alkoholu w jego organizmie. Pijany był również 25-letni pasażer bmw. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący bmw zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia, dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka wpłata na Fundusz Sprawiedliwości, nawet do 60 000 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*