Koniec konfliktu? Wójt obiecuję budowę kanalizacji w ul. Mławskiej

Wójt Gminy Ciechanów zadeklarował budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Mławskiej od granic miasta do ronda Grzesia ze środków finansowych gminy wiejskiej. Miasto zostało o tym poinformowane w wysłanym wczoraj do ratusza piśmie. Władze miasta Ciechanów odnoszą się pozytywnie do tej decyzji, uważając powstały wcześniej spór za niepotrzebny.

W piśmie od sekretarza gminy, z upoważnienia wójta Marka Kiwita, padła deklaracja, że Gmina Ciechanów gotowa jest wybudować, jak również sfinansować odcinek sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Mławskiej. Dla miasta nie byłoby to związane z żadnymi kosztami.

Wcześniej wójt gminy wiejskiej oczekiwał, że miasto sfinansuje odcinek w granicach Ciechanowa, dzięki któremu możliwe byłoby przyłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej mieszkańców Chruszczewa. Prezydent Krzysztof Kosiński nie zgodził się na taką propozycję, gdyż z perspektywy Ciechanowa inwestycja byłaby bezzasadna i nieracjonalna pod względem finansowym. Z nowego odcinka na terenie miasta, żaden mieszkaniec miasta ani żaden inny podmiot by nie korzystał, planowany odcinek służyłby jedynie mieszkańcom Chruszczewa. Pierwotna propozycja była dla miasta nie do przyjęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*