Kpr. Olaf Sobotka Mistrzem Polski Służb Mundurowych

12 czerwca w Mińsku Mazowieckim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, w których kpr. Olaf Sobotka stoczył  4 walki w NO GI (brazylijskie jiu-jitsu), wszystkie wygrywając, w tym dwie przez poddanie się przeciwnika. W finale jego przeciwnikiem był zawodnik – żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej, jednakże kpr. Sobotka okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 79,5 kg zdobywając Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. W kategorii GI do 82,3 kg stoczył 2 walki w wyniku których zdobył również Brązowy Medal Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. To nie pierwsze medale zdobyte w czerwcu przez Sobotkę. 5.06 br. został srebrnym medalistą Pucharu Polski w No GI w kategorii 79,5 kg JiuJitsu 2021 w Luboniu.

Kpr. Sobotka Olaf  ma na swoim koncie już takie tytuły jak: Srebrny Medalista Pucharu Polski IBJJF RULES, Vive Mistrz Polski MMA Semi Pro (pół zawodowy), Mistrz Mazowsza MMA, Mistrz Warmi i Mazur MMA, Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski MMA “Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Srebrny Medalista Puchar Polski ADDC, Dwukrotny Brązowy Medalista Pucharu Polski MMA. 

Olaf na co dzień jest studentem I roku Studiów Licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, lecz od wielu lat jego pasją są sztuki walki, trenuje MMA w mławskim klubie.  Od 2019 roku jest żołnierzem 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT i od samego początku dał się poznać jako osoba niezwykle zdyscyplinowana i ambitna. Z pozytywnym wynikiem ukończył kurs podoficerski i otrzymał mianowanie na stopień kaprala co pozwala mu na rozwijanie swojej drugiej pasji jaką jest wojsko. Kpr. Sobotka jest stałym uczestnikiem organizowanych przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zgrupowań “Wojownik Niezłomny”.

Źródło: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*