Mieszkaniec Ciechanowa zatrzymał pijanego kierowcę.

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez  innego kierowcę, mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile. 44-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, wczoraj, 6 grudnia br. około godz. 20:20 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji.

44-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierowca fiata wjeżdżał na drogę dla rowerów, na chodnik dla pieszych, przekraczał podwójną linię ciągłą oraz na powierzchnię wyłączoną z ruchu. Stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu oraz dla siebie. Mieszkaniec Ciechanowa, który jechał za 44-latkiem widząc brawurową jazdę zatrzymał pojazd na ul. Mazowieckiej i zabrał kierowcy kluczyki. O całym zajściu powiadomił policję.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca fiata ma w organizmie blisko 4 promile. Od mężczyzny została pobrana również krew do badań. Mężczyzna podczas kontroli posiadał jedynie dowód osobisty, policjanci ustalili, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania.  Minioną noc mieszkaniec pow. ciechanowskiego spędził w policyjnym areszcie. 

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. 

Źróło:KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*