Nietrzeźwy weekend - zatrzymania osób pod wpływem alkoholu

W miniony weekend, w sobotę, w godzinach popołudniowych, 28-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się skuterem po terenie Gołymina mając – jak się okazało, blisko 3,5 promila alkoholu we krwi. Będąc pod wpływem tak dużej dawki alkoholu motorowerzysta wpadł do przydrożnego rowu. Całe zdarzenie zaobserwował inny kierowca, który niezwłocznie powiadomił Policję i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po przybyciu funkcjonariuszy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę popołudniu 41-latek, mieszkaniec gminy Ciechanów, odjeżdżał Hyundaiem ze stacji paliw w Ciechanowie. W tym czasie przebywali tam też policjanci, którzy w zachowaniu mężczyzny dostrzegli symptomy świadczące, że może znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu. Udaremniając dalszą jazdę potwierdzili swoje przypuszczenia bowiem kierowca „wydmuchał” 2,5 promila.  

Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem – za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*