Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą”

21 marca funkcjonariusze i pracownicy cywilni ciechanowskiej Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urzędu Celnego i WKU a także uczniowie  mundurowej szkoły technicznej wezmą udział w akcji pod hasłem „ spoKREWnieni służbą” i oddadzą krew. Zbiórka krwi odbędzie się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu.

 Akcja została zainaugurowana 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, by poprzez honorowe oddawanie krwi oddać hołd cześć żołnierzom zbrojnego podziemia, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.   Krew będzie można oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec.  

W Ciechanowie honorowe oddawanie krwi odbędzie się w dniu 21 marca 2017 r.  Już od godz. 9:00 rozpocznie się rejestracja krwiodawców. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa będzie czekał na terenie ciechanowskiej komendy policji. 23 marca Od 8.30 do 12.00 będzie można również oddać krew na terenie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Ciechanowie. 

Krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie o czym bardzo dobrze wiedzą funkcjonariusze służb ratunkowych.

Zbiórka krwi pomoże Regionalnym Stacjom Krwiodawstwa w uzupełnieniu niedoborów tego najcenniejszego daru przeznaczonego często dla ratowania życia ofiar wypadków. W ten sposób funkcjonariusze będą mogli ponownie udowodnić, że zależy im na uratowaniu ludzkiego życia w każdy możliwy sposób.

Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu. Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dawcy. Oddając krew można pomóc innym i sobie.
Aby oddać krew, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości, a przed przyjściem zjeść lekki posiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*