Ogólnopolski Strajk Rolników - MAPA

Już 20 marca 2024r. odbędą się kolejne protesty rolników. W całej Polsce zorganizowane zostaną blokady dróg, a także blokady miast wojewódzkich i powiatowych. Strajkujący chcą zablokować nie tylko 16 miast wojewódzkich, ale także mniejsze miejscowości, drogi wjazdowe i wyjazdowe, autostrady i granice. Pod urzędami wojewódzkimi pojawią się ciągniki. Blokowane ma być także przejście graniczne w Świecku na granicy z Niemcami.

Rolnicy podkreślają, iż protesty są organizowane ze względu na ich niezwykle trudne położenie i brak reakcji ze strony rządu. Ubiegłotygodniowe spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem nie przyniosło żadnych rezultatów. Rolnicy domagają się rezygnacji z Zielonego Ładu i wprowadzenia embarga na artykuły rolno-spożywcze z Ukrainy, a także obrony hodowli zwierzęcej.

Na mapie protestów rolników jest już ponad 300 punktów. Mapa jest aktualizowana na bieżąco, dlatego warto ją śledzić. W wielu miejscach protesty już trwają, początek blokad przewidziano na niedzielę 17 marca o 13:00 i utrzymanie ich do środy 20 marca do godziny 22:00.

Mapa: Protest rolników 20.03 CeHa – Moje Mapy Google

Fot. NSZZ RI Solidarność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*